O NÁS

 

V malebné krajině mezi Kuřimí a Tišnovem, jen pár kilometrů severně od Brna, budujeme na našich pozemcích malou květinovou farmu zaměřenou na pěstování a prodej řezaných květin. Těch, které jsou v našich krajích běžné a které bylo možné najít už na zahradách našich babiček.Jarní cibuloviny střídají pivoňky a sezóna vrcholí sklizní jiřin. Mezitím se však všechna políčka zaplní desítkami druhů letniček a trvalek. Každou sezónu také zkoušíme na naší testovací zahrádce nové druhy, abychom vám každý rok nabídli něco nového.

 

Jsme manželský pár, který ještě vzpomíná na doby, kdy samozásobitelství ovocem, zeleninou i zahradními květinami bylo důležitou součástí života našich rodičů i prarodičů a pravidelné víkendy na zahrádkách byly součástí života velké většiny populace včetně nás.


Od té doby se hodně změnilo. Roky uplynuly, spousta zahrádek zanikla a dnes na nich stojí developerské projekty nebo silniční tahy. A pro ovoce a zeleninu se přestalo jezdit „k našim“ na zahradu, ale do supermarketu. O kytkách ani nemluvě.

Před pár lety se nám dostala do rukou kniha Cut Flower Garden od Erin Benzakein, v níž jsme objevili nejen krásu řezaných květin, ale i cestu, jak naši dlouholetou zábavu v pěstování květin posunout dál. A od myšlenky k činům nebylo vlastně ani tak daleko. Kdo z vás by někdy nezatoužil „vypadnout“ z města a usadit se na venkově? 


Loni na podzim se nám šťastnou shodou okolností podařilo najít kousek od Brna, mezi Kuřimí a Tišnovem, vhodnou nemovitost s pozemky dostatečně velkými, aby vystačily na provozování zamýšlené květinové farmy. Celý proces vyjednávání, zajištění financování i převody na úřadech zabraly více času, ale po více jak půl roce byly nemovitosti s pozemky naše. Konečně jsme tak získali místo, kde můžeme naše zkušenosti s pěstováním květin rozvinout v trošku větším měřítku – květinové farmě.


Jelikož se převod nemovitostí protáhl, museli jsme start farmy o rok odložit. Ale to vůbec nevadí, s přípravou sortimentu i souvisejících věcí je spousta práce a alespoň máme více času. Ještě, než zaplníme naše záhony tisícovkami sazenic rozmanitých květin, připravili jsme pro vás online obchod. V něm najdete již tento podzim ochutnávku sortimentu, který budeme od příští sezóny pěstovat – cibulky tulipánů a narcisů doplní na začátku dalšího roku i výběr semen těch nejzajímavějších letniček a trvalek, které na naší farmě pěstujeme i my.

NAŠE FILOSOFIE

Nemáme v plánu budovat průmyslovou množírnu květin. Rodina je a zůstane centrem našeho podnikání. A chtěli bychom přivést krásu domácích řezaných květin i k vám, našim zákazníkům. Také se nehoníme za každou cenu za BIO certifikáty, ale ekologicky šetrný přístup je pro nás prioritou. Doufáme, že to oceníte i vy naši zákazníci. Už jen tím, že námi vypěstované květiny za vámi nebudou muset cestovat tisíce a tisíce kilometrů, budeme přispívat k ochraně naší přírody.

Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti s pěstováním květin na Prima farmě prostřednictvím blogu, kde vám popíšeme metody a zkušenosti s pěstováním Prima kytek, které na naší farmě najdete. A budeme velmi rádi, když se s námi a ostatními našimi fanoušky podělíte i vy o vaše. Proto jsme pro vás připravili projekt #RokNaPrimaFarme.


Souběžně s produkcí řezaných květin nabízíme v našem E-shopu cibuloviny, hlízy a semena vybraného sortimentu, takže stejné květiny, které pěstujeme my, si od nás můžete koupit i vy a sami si je vypěstovat.


Věříme, že Prima kytky přinesou více klidu, radosti a pohody do života jak nám, tak především vám.

Přihlaste se k odběru novinek z Prima farmy a nic vám neunikne.

  • Facebook - Gray Circle
  • Instagram - Gray Circle

 

© 2019 Prima farma s.r.o., Bylinková 12, 628 00 Brno, e-mail: info@primakytky.cz