top of page

O NÁS

 

V malebné krajině mezi Kuřimí a Tišnovem, jen pár kilometrů severně od Brna, budujeme na našich pozemcích malou květinovou farmu zaměřenou na pěstování a prodej řezaných květin. Těch, které jsou v našich krajích běžné a které bylo možné najít už na zahradách našich babiček.Jarní cibuloviny střídají pivoňky a sezóna vrcholí sklizní jiřin. Mezitím se však všechna políčka zaplní desítkami druhů letniček a trvalek. Každou sezónu také zkoušíme na naší testovací zahrádce nové druhy, abychom vám každý rok nabídli něco nového.

Garden Shed

 

Jsme manželský pár, který ještě vzpomíná na doby, kdy samozásobitelství ovocem, zeleninou i zahradními květinami bylo důležitou součástí života našich rodičů i prarodičů a pravidelné víkendy na zahrádkách byly součástí života velké většiny populace včetně nás.


Od té doby se hodně změnilo. Roky uplynuly, spousta zahrádek zanikla a dnes na nich stojí developerské projekty nebo silniční tahy. A pro ovoce a zeleninu se přestalo jezdit „k našim“ na zahradu, ale do supermarketu. O kytkách ani nemluvě.

Před pár lety se nám dostala do rukou kniha Cut Flower Garden od Erin Benzakein, v níž jsme objevili nejen krásu řezaných květin, ale i cestu, jak naši dlouholetou zábavu v pěstování květin posunout dál. A od myšlenky k činům nebylo vlastně ani tak daleko. Kdo z vás by někdy nezatoužil „vypadnout“ z města a usadit se na venkově? 


Loni na podzim se nám šťastnou shodou okolností podařilo najít kousek od Brna, mezi Kuřimí a Tišnovem, vhodnou nemovitost s pozemky dostatečně velkými, aby vystačily na provozování zamýšlené květinové farmy. Celý proces vyjednávání, zajištění financování i převody na úřadech zabraly více času, ale po více jak půl roce byly nemovitosti s pozemky naše. Konečně jsme tak získali místo, kde můžeme naše zkušenosti s pěstováním květin rozvinout v trošku větším měřítku – květinové farmě.


Jelikož se převod nemovitostí protáhl, museli jsme start farmy o rok odložit. Ale to vůbec nevadí, s přípravou sortimentu i souvisejících věcí je spousta práce a alespoň máme více času. Ještě, než zaplníme naše záhony tisícovkami sazenic rozmanitých květin, připravili jsme pro vás online obchod. V něm najdete již tento podzim ochutnávku sortimentu, který budeme od příští sezóny pěstovat – cibulky tulipánů a narcisů doplní na začátku dalšího roku i výběr semen těch nejzajímavějších letniček a trvalek, které na naší farmě pěstujeme i my.

NAŠE FILOSOFIE

Nemáme v plánu budovat průmyslovou množírnu květin. Rodina je a zůstane centrem našeho podnikání. A chtěli bychom přivést krásu domácích řezaných květin i k vám, našim zákazníkům. Také se nehoníme za každou cenu za BIO certifikáty, ale ekologicky šetrný přístup je pro nás prioritou. Doufáme, že to oceníte i vy naši zákazníci. Už jen tím, že námi vypěstované květiny za vámi nebudou muset cestovat tisíce a tisíce kilometrů, budeme přispívat k ochraně naší přírody.

Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti s pěstováním květin na Prima farmě prostřednictvím blogu, kde vám popíšeme metody a zkušenosti s pěstováním Prima kytek, které na naší farmě najdete. A budeme velmi rádi, když se s námi a ostatními našimi fanoušky podělíte i vy o vaše. Proto jsme pro vás připravili projekt #RokNaPrimaFarme.


Souběžně s produkcí řezaných květin nabízíme v našem E-shopu cibuloviny, hlízy a semena vybraného sortimentu, takže stejné květiny, které pěstujeme my, si od nás můžete koupit i vy a sami si je vypěstovat.


Věříme, že Prima kytky přinesou více klidu, radosti a pohody do života jak nám, tak především vám.

bottom of page