top of page

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 • Kdy jsou naše produkty dostupné?
  Jsme malá rodinná květinová farma a specializujeme se na prodej řezaných květin. Vybrané produkty, které vám v našem e-shopu nabízíme (semena, cibule a hlízy rostlin, které na květinové farmě pěstujeme) se vysazují ve vymezeném období roku. A to je důvod, proč doručujeme naše produkty v době nejvhodnější pro jejich výsadbu či výsev. Podrobnosti o jejich dostupnosti najdete v Kalendáři dostupnosti.
 • Máte v nabídce dárkové certifikáty?
  Ano! Můžete si jednoduše objednat e-poukaz, ve kterém si můžete zvolit nejen jeho hodnotu, ale také komu a kdy má být odeslán. Věnování je samozřejmostí. Máme také nabídku papírových dárkových poukazů hodnotách 500 Kč, 1.000 Kč a 2.500 Kč.
 • Jak se mohu zúčastnit projektu #RokNaPrimaFarme?
  Cílem projektu Rok na Prima farmě je vytvořit komunitu milovníků květin, kteří se mohou pochlubit tím, co jim právě nyní kvete na jejich zahrádkách i v jejich okolí, ale třeba i kyticí od partnera nebo tou, kterou si právě natrhali na louce. A nemusí jít jen o rostliny, zakoupené v našem e-shopu. Jak se projektu #RokNaPrimaFarme zúčastnit? Vyfoťte – jakoukoli květinu, která vás zaujala. Nezáleží na tom, zda jste ji vypěstovali, nebo vyrostla na louce vedle vašeho domu. Zaujala vás kytice na trhu nebo ta, kterou jste dostali od partnera či přítelkyně? Sem s ní! Zveřejněte – na Instagramu s tagem #RokNaPrimaFarme nebo nahrejte vaši fotku na našem profilu na Facebooku jako komentář k aktuálnímu příspěvku Sdílej – pokud víte, připište název květiny a místo, kde jste fotku pořídili. Každé kolo vybereme nejpovedenější příspěvky, které umístíme na náš blog. Vytvoříme tak živou kroniku toho, co, kde, kdy a jak kvetlo. Jendou za měsíc vylosujeme ze všech příspěvků 3 výherce, které odměníme drobnou cenou z našeho e-shopu.
 • Jak pěstujete tulipány, narcisy, jiřiny, hrachory, pryskyřníky atd.?"
  Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti s pěstováním Prima kytek. Na našich stránkách najdete v sekci Jak na to detailní návody pro jednotlivé druhy. Aktuálně máme k dispozici návody pro: Tulipány Narcisy
 • Informacje podstawowe dla klientów z Polski
  Od jesieni 2022 r. uruchomimy testową sprzedaż również w Polsce. Mamy nadzieję, że spodobał Ci się nasz asortyment. Ceny podane na naszej stronie internetowej są w CZK. Jeśli chcesz się zorientować, kurs wymiany wynosi 24,00 CZK za 1 € lub 5,00 CZK za 1 złoty. Za zamówienie możesz zapłacić bezpośrednio kartą kredytową lub przelewem bankowym. W przypadku płatności przelewem prześlemy Ci szczegóły płatności, ale do ceny zamówienia doliczą opłaty bankowe, które obecnie wynoszą 1% kwoty faktury, ale nie mniej niż 300 CZK. Obecnie korzystamy z firmy spedycyjnej DPD, czas dostawy wynosi od 3 do 5 dni roboczych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami pod adresem info@primakytky.cz. Możesz łatwo uzyskać dostęp do e-sklepu tutaj.
 • Zasíláte zboží do zahraničí? Do you ship internationally?
  V rámci EU dodáváme naše zboží na základě individuálně dohodnutých podmínek a cen balného a dopravného. Pro bližší informace nás kontaktujte na info@primakytky.cz. We shipp internationally within EU. The price of the goods and shipping costs must be agreed in advance. Contact info@primakytky.cz.
 • Kdy bude zboží označené „JIŽ BRZY“ či "PŘIPRAVUJEME" dostupné?
  Položky, které jsou v e-shopu označeny „JIŽ BRZY“ nebo "PŘIPRAVUJEME" jsou v současnosti nedostupné. O zahájení prodeje vás budeme informovat na sociálních sítích a prostřednictvím našeho newsletteru. Podrobnosti o dostupnosti jednotlivých produktů najdete také v Kalendáři dostupnosti.
 • Budou produkty označené „VYPRODÁNO“ ještě dostupné?
  Cibuloviny – vzhledem k produkčnímu cyklu jsou cibule tulipánů a narcisů dodávány pouze na podzim. Podrobnosti o jejich dodání najdete v Kalendáři dostupnosti. Semena – nová sezóna zahajuje vždy v druhé polovině ledna. V druhé polovině roku jsou pak nabízeny podzimní výsevy či výprodejové akce. O zahájení jednotlivých sezón vás budeme informovat na sociálních sítích a prostřednictvím našeho newsletteru. Dárkové poukazy a květinové předplatné – jsou aktuálně k dispozici v našem e-shopu.
 • Kdy bude má objednávka odeslána?
  Naše produkty doručujeme v době nejvhodnější pro jejich výsadbu či výsev. Podrobnosti o termínech rozesílání jednotlivých produktů najdete v Kalendáři dostupnosti.
 • Mohu svoji objednávku změnit?
  Bohužel ne. Jako malá rodinná farma na to nemáme kapacitu. Můžete ji samozřejmě zrušit a vytvořit novou. V tomto případě však negarantujeme, že bude původně objednaný sortiment ještě k dispozici.
 • Přijímáte objednávky telefonicky?
  Bohužel ne. Jako malá rodinná farma na to nemáme kapacitu.
 • Nabízíte k prodeji i jiřiny?
  Ano, jejich sezóna probíhá každé jaro.
 • Kde si mohu vaše květiny koupit?
  Od sezóny 2020 si budete moci naše květiny objednat formou květinových předplatných. O dalších možnostech, jak získat Prima kytky vás budeme samozřejmě informovat prostřednictvím našeho newsletteru.
 • Pěstujete květiny a semena v BIO kvalitě?
  Nehoníme se za každou cenu za BIO certifikáty, ale ekologicky šetrný přístup je pro nás prioritou. Více informací najdete v našem profilu.
 • Jak skladovat semena květin, pokud je hned nezasadím?"
  Skladujte je, nejlépe hermeticky uzavřená, na suchém a tmavém místě a mimo dosah škůdců (hmyzu, hlodavců a dalších milovníků semen). Semena květin můžete skladovat v mrazáku, ledničce i ve sklepě. Důležité je, aby teplota byla konstantní po celou dobu skladování a nepřesáhla 15 °C. Pokud semena skladujete správným způsobem, vydrží vám i několik let. Může se však snížit jejich klíčivost.
 • Jak mám zasadit Prima semínka?
  V našem e-shopu najdete u každého druhu základní pokyny pro jejich výsev a pěstování. Připravili jsme také návod, který shrnuje základní pravidla výsevu letniček a trvalek.
 • Jak zjistím klimatickou zónu mé zahrady?
  Klimatická zóna je důležitá zejména s ohledem na pěstování trvalek. Jednoduše řečeno, zda vám vaše rostliny v záhonech přezimují, nebo je potřeba je ochránit. V naší vlasti, a platí to i pro Slovensko, se pohybujeme v rozmezí zón 5a až 7a. Pro detailní určení klimatické zóny vaší lokality jsme pro vás připravili přehled klimatických oblastí v ČR a na Slovensku.
 • Je vaše Prima farma otevřena veřejnosti?
  Výjimečně a pouze po předchozí dohodě. Děkujeme za pochopení.
 • Jak je vaše farma velká?
  Prima kytky pěstujeme na malém prostoru, zhruba 5.000 m2. Používáme podrobné osevní postupy a každý letničkový záhon využijeme v průběhu roku alespoň pro dvě sklizně. Maximalizujeme tím využití relativně malých ploch, které máme k dispozici.
 • Jak se mohu přihlásit k odběru vašeho newsletteru?
  K odběru newsletteru Prima farmy se snadno zaregistrujete zadáním svého e-mailu.
 • Mohu použít vaše fotografie?
  Vlastníkem všech snímků je Prima farma s.r.o. Kopírování, úprava a šíření našich snímků jsou bez našeho předchozího svolení protizákonné. V případě, že sdílíte naše snímky na internetu nebo sociálních sítí, jste povinni uvést zdroj vč. odkazu na naše stránky. Děkujeme, že toto respektujete.
 • Jaký používáte fotoaparát?
  V současné době používáme fotoaparát na mobilním telefonu iPhone 13 Pro.
bottom of page