top of page

ČERVNOVÉ VÝSEVY? NENÍ ČAS NA LENOŠENÍ!

I když by se mohlo zdát, že si může květinový farmář v červnu odpočinout, opak je pravdou. Právě nyní je ten správný čas myslet na to, co vám vykvete na zahradě příští jaro! A pokud jste se letos s výsevy opozdili, stále je čas na některé rychle rostoucí letničky.Pokud chcete vyplnit na jaře mezeru mezi sezónou jarních cibulovin a letniček, máte několik možností, jak toho dosáhnout. Kromě otužilých letniček, které vyséváme na přelomu léta a podzimu, vám příští jaro zajistí dostatek květů výsevy dvouletek. A začátek léta je ten správný čas na jejich předpěstování. Budou mít dostatek času vytvořit silné kořeny a odolnou listovou růžici, aby přežily nastávající zimu.


Z nejoblíbenějších dvouletek bychom doporučili vaší pozornosti náprstníky, hvozdíky, kopretiny řimbaby či měsíčnici roční.Z naší nabídky náprstníků


Mezi náprstníky je vlajkovou lodí Apricot Beauty, jehož zvonkovité, meruňkovo růžové květy, zdobí tuto starodávnou odrůdu náprstníku od konce jara do poloviny léta. I letošní novinka Candy Mountain nebo bestseller Gloxiniaflora přilákají do vaší zahrady opylovače. Čmeláci si v květech krásně ustelou a ráno začnou opět svou nezastupitelnou práci :)


Hvozdíky, resp. zahradní karafiáty, jsou květiny, které by neměly chybět v žádné babiččině zahrádce. Novinku v letošní nabídce, hvozdík Auricula Eyed, zdobí jednoduché květy s očkem v harmonických pastelových odstínech sytě kaštanové, purpurové, růžové a levandulové. Oblíbený druh profi pěstitelů řezaných květin, a to zejména pro svoji vůni, velikost květů a dlouhou výdrž ve váze. Stejně jako romantický karafiát La France, bestseller aktuální sezóny.Hvozdík Auricula Eyed

Opravdu nezbytnou květinou do jarní zahrady jsou kopretiny řimbaby. Řimbaba je jednoduchá k pěstování a za málo peněz udělá hodně muziky. Odrůda Camilla se vyznačuje krémovitě zbarvenými květy tvaru malé kopretiny a můžete ji pěstovat celou sezónu. Semínka jsou peletovaná, což výrazně zjednoduší výsev. Řimbaby lze s úspěchem pěstovat jako dvouletky i jako letničky, jen budou o trošku kratší v případě, že provedete výsev brzy na jaře. A pokud se vám nelíbí jednoduché květy řimbaby Camilla či Campagne, zkuste plnokvěté varianty Lima, White Wonder či Rio.


Léto je také nejvhodnější doba na předpěstování trvalek. Orlíčky, třapatky, řebříčky, lupiny, máčka či divizny budou z časných výsevů profitovat a odmění se vám bohatým kvetením již od příštího roku.Oblíbené trvalky


Červen je měsíc, kdy stále můžete vysévat letničky s krátkou dobou od výsevu po květ. Stále není pozdě na výsevy měsíčku, lichořeřišnice, černuchy, chrpy, slunečnice, vlčího máku, paprsky, plamenku, sluncovky či šaterů. Od výsevu po květ jim to trvá 8 až 10 týdnů, takže i v druhé půlce léta se můžete těšit z jejich květů. Ostatně květinový farmáři používají pro trvalou zásobu řezaných květin tzv. postupné výsevy, kdy jednotlivé druhy vysévají v několika vlnách od brzkého jara až do konce června. Třeba slunečnice ze série Pro Cut jsou speciálně vyšlechtěny, aby vykvetly do 2 měsíců od výsevu!


Aktuálně nabízíme většinu semínek se SLEVOU 25 % nebo přímo v akci 1 + 1 ZDARMA!


Existuje tolik krásných odrůd, ze kterých si můžete vybrat. Kompletní nabídku najdete na e-shopu PRIMA KYTEK.


Byly pro vás tyto informace užitečné? Jaké máte zkušenosti s pěstováním dvouletek a trvalek vy? Budeme rádi, když je budete sdílet se svými přáteli. DĚKUJEME!

392 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare

Mit 0 von 5 Sternen bewertet.
Noch keine Ratings

Rating hinzufügen
bottom of page